מיגון קרינה

מיגון קרינה אזורים מאוישים מפני קרינת ELF

קרינה בתדרים נמוכים ביותר (ELF) של רשתות החשמל​

קרינה אלקטרומגנטית מרשתות חשמל מקיפה את חיינו בכל מקום. חשוב שנדע מאיפה מגיעה הקרינה ומאיזה תדרים, מה יכולה לגרום לנו חשיפה ממושכת לקרינה ואיך אפשר לצמצם את החשיפה לקרינה ככל שניתן.

מחקרים מדעיים מצביעים על פגיעה ונזקים כתוצאה מחשיפה לקרינה זו, על כן מומלץ מאוד לצמצם ככל האפשר חשיפה ממושכת לקרינת ELF ע"י שימוש בחומרים החוסמים את הקרינה במסלול אל גוף האדם.

כדי להשתמש במיגון הנכון ביותר, ראשית, יש צורך למדוד את רמות הקרינה ואת תדרי הקרינה ולנסות לזהות את המקורות ונקודות החדירה, או לחילופין על סמך דוחות חיזוי קרינה, ואז מומלץ לבחור פתרון מיגון שיגן עלינו ככל שניתן.

קרינה אלקטרומגנטית מרשתות חשמל מקיפה את חיינו בכל מקום. חשוב שנדע מאיפה מגיעה הקרינה ומאיזה תדרים, מה יכולה לגרום לנו חשיפה ממושכת לקרינה ואיך אפשר לצמצם את החשיפה לקרינה ככל שניתן.

מחקרים מדעיים מצביעים על פגיעה ונזקים כתוצאה מחשיפה לקרינה זו, על כן מומלץ מאוד לצמצם ככל האפשר חשיפה ממושכת לקרינת ELF, ע"י שימוש בחומרים החוסמים את הקרינה במסלול אל גוף האדם.

כדי להשתמש במיגון הנכון ביותר, ראשית, יש צורך למדוד את רמות הקרינה ואת תדרי הקרינה ולנסות לזהות את המקורות ונקודות החדירה, או לחילופין על סמך דוחות חיזוי קרינה, ואז מומלץ לבחור פתרון מיגון שיגן עלינו ככל שניתן.

פתרונות אפשריים למיגון הקרינה:

ישנם שני סוגים עיקריים שימוש בחומרים מתכתיים למיגון קרינה:

  • שימוש בחומרים מתכתיים בעלי כושר החזרה של השדה המגנטי או בליעתו.
  • שימוש במגוון מתכות בעלות תכונות פרו-מגנטיות שונות, בכמות משתנה בהתאם למדידה של הקרינה בפועל, או בהתאם לתכנון הנסמך על ביצוע חיזוי בפני קרינה בתחילת הפרויקט.
בתמונה רואים שכבת מיגון אחרונה בפני קרינה בגב לוחות חשמל.
ביצוע חמש שכבות מיגון בפני קרינה בתוך משרד.

מגוון המתכות למיגון קרינה כולל בתוכו:

  • לוחות אלומיניום בעוביים שונים.
  • לוחות פלדת-שנאים כגון: סיליקון סטילsilicon steel
  • רדיד מתכת המכיל בתוכו שילוב של מתכות מובנה. יעילותו בגמישותו ושימושו הוא במיקומים בהם לא ניתן להשתמש בלוחות מתכת גדולים.

פתרונות מיגון קרינה מקצועיים

חברת מני סגל בע"מ מציעה שירות מקצועי מיגון קרינה על ידי מהנדס מוסמך ומודד קרינה מקצועי – כולם בעלי הסמכה של המשרד להגנת הסביבה.

ברשות בודקי הקרינה שלנו, ציוד חדיש ומקצועי הכולל את כל האמצעים הנדרשים למדידת קרינה ובדיקות מדויקות לחיזוי והערכת עוצמות קרינה. כמו כן אנו משתמשים בתוכנות המאפשרות ניתוח נתונים בזמן אמת וחיזוי של עוצמת הקרינה. בנוסף אנו מציעים פתרונות מיגון קרינה חדשניים ואיכותיים כולל מחיצות וקירות למיגון קרינה במבנים ובחדרי חשמל.

פתרונות מיגון קרינה בחדרי שנאים וארונות חשמל

אנו מספקים פתרונות מיגון קרינה לחדרי שנאים ולארונות חשמל, במפעלים, במוסדות חינוך, ובמקומות עבודה. מיגון קרינה יתחיל תמיד בבדיקה של רמת הקרינה האלקטרומגנטית הנגרמת כתוצאה מארון החשמל או מחדר השנאים. בתום הבדיקה אנו ממליצים ללקוח על פתרונות מיגון הקרינה האפקטיביים ביותר להפחתת עוצמת הקרינה המסוכנת כך שיעמדו בתקנים של המשרד להגנת הסביבה.

בתמונה רואים התחלת ביצוע מיגון בפני קרינה בלוח חשמל הנמצא בתוך חדר משרד.
תכנון וביצוע של מיגון קרינה כלפי לוח חשמל גדול הממוקם בתוך המשרד.

 

פתרונות מיגון הקרינה העיקריים עליהם אנו ממליצים ואותם אנו מספקים הם מיגון קרינה לפני הקמת חדר השנאים והכנסת השנאים לתוכו ומיגון לחדרי שנאים בפעולה. בסיום ביצוע מיגון הקרינה, מבצעת החברה בדיקה נוספת על מנת לוודא את השגת היעד.

מיגון לוח חשמל
מיגון לוח חשמל

בניית תוכנית מיגון

כאשר אתם חשופים לקרינה גבוהה במקום מגוריכם או במקום עבודתכם גם מהחלונות וגם מהקירות הפונים לאנטנה סלולרית הממוקמת בסמוך, אתם זקוקים למיגון קרינה על גבי החלונות ועל הקירות גם יחד.

חבילת מיגון הקרינה שלנו כוללת מיפוי רמות הקרינה באזורים השונים במבנה, בניית תכנית מיגון בהתאם למיפוי רמות הקרינה וציפוי קירות וחלונות המבנה בחומרי המיגון הנזכרים לעיל. לבסוף יבוצע מיפוי רמות הקרינה לאחר המיגון.

לפרטים נוספים 052-8755666.

מיגון קרינה בפני קרינה

ברוב המקרים מיגון הקרינה מתבצע על גבי קירות, כאשר המקור המקרין נמצא מעבר לקיר.

אצל חברת מני סגל בע"מ, כל לקוח זוכה לליווי צמוד וליחס המתאפיין בשקיפות וזמינות מלאה, עוד בשלב איסוף הנתונים, דרך שלב התכנון ההנדסי של המפרט הטכני ועד שלב התקנת מערכת מיגון הקרינה ובדיקות הקרינה.

במילים פשוטות ניתן לכתוב כי ניסיון רב השנים של אנשי המקצוע הפועלים בחברה בא לידי ביטוי בכל פרויקט ופרויקט מחדש.

חברת מני סגל בדיקות קרינה ומיגון בע"מ מתמחה במתן אפיון והתאמת פתרונות מיגון קרינה וסיכוך של מרחבי מבנה מקרינה אלקטרומגנטית, מספקת פתרונות המתאימים למיגון מפני קרינה אלקטרומגנטית (קרינה בלתי מייננת), קרינה זו היא קרינה הנפלטת מתשתיות רשתות החשמל למיניהן. בנוסף, הפתרונות מתאימים גם לעסקים או גופים ציבוריים המעוניינים לסגור מרחבים מסוימים במבנה שלהם מפני חדירה לא חוקית – ציתות, או למנוע יכולת של תקשורת אלחוטית מתוך המבנה אל מחוצה לו.

לפרטים נוספים התקשרו אלינו עכשיו: 052-8755666

ראו כתבה שנערכה בערוץ 10 בדבר קרינה בתחנת משטרה

ישנן שתי שיטות מיגון בסיסיות מפני שדות מגנטיים בתדר רשת החשמל :(50Hz)

מיגון קרינה פסיבי

הפחתת השדה המגנטי ע"י ביצוע מיסוך בין מקור השדה המגנטי לבין האזור בו אנו מעוניינים לצמצם את רמות השדה המגנטי. המיסוך יתבצע ע"י חומרים בעלי מוליכות חשמלית ו/או מגנטית גבוהה מאד שיותקנו בתווך בין המקור לבין האזור עליו אנו רוצים להגן. סוג נוסף של מיגון פסיבי עושה שימוש בתילים מוליכים המותקנים בקרבת קווי תמסורת ויוצרים שדות מנוגדים כתוצאה מההשראה האלקטרומגנטית – פחות נפוץ.

מיגון קרינה אקטיבי

הפחתת השדה המגנטי ע"י שימוש באמצעי חישה המנטרים את השדה המגנטי בסביבה המועדת למיגון כל הזמן ומפעילים משוב חשמלי בסלילי ביטול היוצרים שדות מנוגדים בתוך השטח הממוגן. על שיטה זו יינתן הסבר נרחב בהמשך.

מה ההבדל בין מיגון קרינה פאסיבי מול אקטיבי?

בשיטות מיגון קרינה בפני שדות מגנטיים בתדר רשת החשמל, ישנן שתי שיטות מיגון בסיסיות.

מהו מיגון קרינה פסיבית?

מיגון קרינה פאסיבי הינו הפחתת השדה המגנטי על ידי מיסוך בין המקור המקרין את השדה המגנטי, לבין האזור אותו אנחנו רוצים למגן – האזור בו שוהים בני האדם במצב של שהייה ממושכת, ואשר שם אנחנו רוצים, שואפים, ומצליחים למגן, ולהפחית את רמות הקרינה אל הערכים הנדרשים.

מהו מיגון קרינה אקטיבי?

  • במיגון קרינה אקטיבי, אנו עושים שימוש באמצעי חישה המנטרים את השדה המגנטי בסביבה המועדת למיגון כל הזמן, ומפעילים משוב חשמלי בסלילי ביטול היוצרים שדות מנוגדים לקרינה בתוך השטח המיועד למיגון.
  • שיטה מיגון קרינה זאת זו יקרה יותר, מורכבת יותר, ונדרש תכנון מקדים מורכב ביותר + עבודות נרחבות בשטחים החיצוניים מחוץ למבנים הנדרשים במיגון האקטיבי.
  • על כן השיטה נפוצה ביותר ברחבי מדינת ישראל הינה המיגון הפסיבי.
  • על פי הערכות זהירות הינו נפוץ בערך של 98% מסך כול מיגוני הקרינה המבוצעים בארץ לעומת כ- 2% של מיגונים אקטיביים.

לפרטים נוספים התקשרו אלינו עכשיו 052-875-5666.