ייעוץ קרינה בבנייה – קרינה ירוקה

ייעוץ קרינה בבניה

חברת "מני סגל ייעוץ קרינה בדיקות קרינה ומיגון בע"מ" מלווה אתכם ומספקת ייעוץ קרינה מקצועי על מנת שתעמדו בדרישות תו תקן 5281 של מכון התקנים הישראלי בהקשר של קרינה אלקטרומגנטית (שפייה מגנטית). החברה פועלת בהסמכת המשרד להגנת הסביבה.

לווי הפרויקט כולל ייעוץ קרינה וחיזוי קרינה, העומד בדרישות תו תקן 5281. הידע המעמיק של מהנדסי  החברה בהתפשטות שדות מגנטים בתוך מבנים , ובסוגי קרינה מכל אובייקט חיצוני למבנה הכולל ידע תיאורטי ורזומה מעשי בפרויקטים רבים מאפשר לתת מענה נרחב ומקצועי לבנייה ירוקה העומדת בכל דרישות התקן הירוק.

ייעוץ קרינה בבניה ירוקה

ייעוץ קרינה בבניה ירוקה הינה גישה כוללת לתכנון, לבניה, ולתפעול מבנים במטרה לחסוך בעלויות אנרגיה, מים, וחומרי גלם במבנה מגורים, מוסדות חינוך, ומבני מסחר, מטרתה ליצור סביבת מגורים בריאה אשר מונעת ככל הניתן פגיעה במשאבים טבעיים מתכלים ובאיכות הסביבה.

בניה ירוקה אמורה סביבת מגורים בריאה יותר, ומכאן הקשר הישיר גם לתחומי הקרינה: סביבת המגורים צריכה להיות רחוקה ככל האפשר ממפגעי קרינה כגון אנטנות סלולאריות, חדרי חשמל וחדרי שנאים, ארונות ולוחות חשמל וכן הלאה. יועץ קרינה אשר בודק את מפגעי הקרינה באזור עוד בשלב התכנון, ימנע עוגמת נפש בהמשך הדרך.

ייעוץ קרינה בבניה ירוקה – שפייה מגנטית, קרינה אלקטרומגנטית

פרק 5 סעיף 5.17 דן בכמות הקרינה האלקטרומגנטית המותרת במבנים חדשים. סעיף זה דורש שבחללים הפנימיים במבנים יוכלו אנשים לשהות ללא חשיפה מזיקה לקרינה אלקטרומגנטית הן ממקורות חיצוניים והן ממקורות פנימיים. במידה וסעיף זה לא מתקיים, כלומר היזם אינו עומד בדרישות  – לא יהיה ניתן לקבל היתר בנייה ירוקה על אותו המבנה .

"קרינה אלקטרומגנטית וקרינה מיקרו מגנטית מייצרות השפעות שליליות ביותר על בריאותם של בני האדם.. חשיפה ממושכת לשדה מגנטי גבוהה הוא גורם לסרטן . קרינה האלקטרו מגנטית וקרינה מיקרו מגנטית אשר ננפלטת ממכשירי חשמל ביתיים, ציוד חשמל , תחנות רדיו , מ-ממסרים סלולאריים, מכשירי מכ"ם ומקווי מטח חשמלי ומשנאים מהווה סיכון משמעותי.

בניה ירוקה – דורשת מהיזמים יעוץ בפני קרינה

חוק הקרינה הבלתי מייננת אשר חוקק בשנת תשס"ו 2006 מחייב כל בעלים של מתקן החשמל לקבל היתר מהמשרד להגנת הסביבה להקמת המתקן ולהפעלתו בהיותו מקור קרינה בתדר רשת החשמל . על מנת שיהיה אפשר להגיש בקשה להיתר  להקמת מתקן פולט קרינה, יש לבצע ייעוץ קרינה על ידי יועץ קרינה מורשה. יועץ הקרינה יבחן את עוצמת הקרינה באזור הנבדק,  ולאחר מכן יפיק דוח המתייחס לתכניות שסיפק היזם. על דוח הקרינה להתייחס הן לתכניות האדריכלות, הן לתכניות מתכנן החשמל והן לתכניות הסביבתיות. מטרת הדוח היא לדווח על מפגעים פנימיים וחיצוניים הקרובים אל מבנה, כגון קווי מתח נמוך , קווי מתח גבוה , קו מתח עליון , אנטנות סלולאריות בקרבת מקום  או חדרי שנאים. עם סיום תהליך הבדיקה – יועץ הקרינה יפיק מסמך תקינות המפרט ומאשר את רמות החשיפה הצפויות של הדיירים בפני קרינה ולהצביע על רמות קרינה תקינות.

ייעוץ בבנייה ירוקה – סיוע בהגשת דוח

לאחר בדיקת חיזוי קרינה בהתאם לנתונים המסופקים לנו אנו מפיקים דו"ח מפורט הכולל סימולציה גרפית ומספרית של שטף השדה החשמלימגנטי , בהשוואה לרמת החשיפה המותרת בחוק ,ובתקן של הבנייה הירוקה . בהתאם להמלצות ניתן לשנות את התוכנית ולהתקין פתרונות מיגון קרינה על מנת לעמוד בדרישות חוק הקרינה הבלתי מייננת ותקנות הבנייה הירוקה שנוגעות לרמת החשיפה לקרינה האלקטרומגנטית.

חיזוי קרינה + תאימות אלקטרומגנטית

חברת מני סגל קרינה ומיגון בע"מ היא חברה המתמחה בעזרה והכוונה לכלל הדורשים ביישום חוק הקרינה, תוך השמת דגש רב על שירות מקצועי ואיכותי בכל שלבי הפרויקט.
קרא עוד