מיגון קרינה

חברת מני סגל בדיקות קרינה ומיגון בע"מ מתמחה במתן אפיון והתאמת פתרונות מיגון וסיכוך של מרחבי מבנה מקרינה אלקטרומגנטית, מספקת פתרונות המתאימים למיגון מפני קרינה אלקטרומגנטית (קרינה בלתי מייננת), קרינה זו היא קרינה הנפלטת מהאנטנות המוצבות ע"י חברות הסלולר השונות ותשתיות רשתות החשמל למיניהן .

בנוסף, הפתרונות מתאימים גם לעסקים או גופים ציבוריים המעוניינים לסגור מרחבים מסוימים במבנה שלהם מפני חדירה לא חוקית ( ציתות ) או למנוע יכולת של תקשורת אלחוטית מתוך המבנה אל מחוצה לו

פתרונות מיגון קרינה מקצועיים

החברה מציעה שירות מקצועי של מהנדס מוסמך ושל מודד קרינה מקצועי  – כולם בעלי הסמכה של המשרד להגנת הסביבה. ברשות בודקי הקרינה שלנו, ציוד  חדיש ומקצועי הכולל את כל האמצעים הנדרשים למדידת קרינה ובדיקות מדויקות לחיזוי והערכת עוצמות קרינה. כמו כן אנו משתמשים בתוכנות המאפשרות ניתוח נתונים בזמן אמת וחיזוי של עוצמת הקרינה. בנוסף אנו מציעים פתרונות מיגון קרינה חדשניים ואיכותיים כולל מחיצות וקירות למיגון קרינה במבנים ובחדרי חשמל.

פתרוונת מיגון קרינה בחדרי שנאים וארונות חשמל

אנו מספקים פתרונות מיגון קרינה לחדרי שנאים ולארונות חשמל, במפעלים, במוסדות חינוך, ובמקומות עבודה. מיגון קירנה יתחיל תמיד בבדיקה של רמת קרינה האלקטרומגנטית הנגרמת כתוצאה מארון החשמל או מחדר השנאים. בתום הבדיקה אנו ממליצים ללקוח על פתרונות המיגון האפקטיביים ביותר להפחתת עוצמת הקרינה המסוכנת כך שיעמדו בתקנים של  המשרד להגנת הסביבה. פתרונות המיגון העיקריים עליהם אנו ממליצים ואותם אנו מספקים הם מיגון לפני הקמת חדר השנאים והכנסת השנאים לתוכו ןמיגון לחדרי שנאים בפעולה . בסיום המיגון מבצעת החברה בדיקה נוספת על מנת לוודא את השגת היעד

מיגון קרינה במוסדות הציבור

מני סגל בדיקות קרינה מתמחה במדידות קרינה אלקטרומגנטית ובהתקנת פתרונות מיגון מתקדמים

ציפוי על ידי חומר למיגון קירנה:
הגנה ומיגון בעזרת חומר ייחודי לציפוי קירות וחלונות במבנה המגורים.  חומר ציפוי זה חוסם טווח גדול מאוד של תדרי התקשורת האלחוטית, עם יכולת ניחות (המעטה) של 90% ויותר מכמות הקרינה שחודרת למבנה טווח הכיסוי הרחב של הציפוי מכסה את כל תדרי התקשורת האלחוטית המסחרית הקיימים היום וגם את רוב התדרים העתידים.
פתרונות מיגון קרינה לבתים פרטים:
מיפוי רמות הקרינה באזורים השונים במבנה המגורים, בניית תוכנית מיגון בהתאם למיפוי רמות הקרינה ומתן הצעת מחיר.
ציפוי קירות מבנה המגורים עם חומר מגן המיועד לשימוש על קירות ,(ציפוי החלונות עם חומר מגן המיועד לשימוש על חלונות ציפוי שקוף ומיפוי רמות הקרינה לאחר המיגון)  לאחר ששכבת ציפוי המגן מתייבשת על הקירות, ניתן לצבוע עליה בכל צבע רצוי.
מיגון על ידי בניית קירות  בלוקים וגבס
מיגון קרינה באמצעות צבע על בסיס לייטקס אקרילי, הכולל רכיבים מוליכים (לא רעיל). הצבע על בסיס מים ובעל יכולת הנחתה של למעלה מ-90% בתחום התדרים של אנטנות הסלולר. ניתן לצבוע מעליו ללא פגיעה ביעילות הנחתת הקרינה. עלות השירות מחושבת על-פי שטח החלונות שיש לצפות.
** עלות השירות מחושבת לפי שטח הקירות שיש לצפות.
מיגון קרינה על ידי ציפוי חלונות
ציפוי חלונות בחומר פלסטי שקוף המיועד לשימוש על חלונות. החומר מפחית  את כמות הקרינה שחודרת למבנה בלמעלה מתשעים אחוזים. לבחירה שני סוגים של חומר, בצבעים שונים.
** עלות השירות מחושבת ע"פ  שטח החלונות אותו יש לצפות.

בנייה של  תוכנית למיגון קרינה
כאשר אתם חשופים לקרינה גבוהה במקום מגוריכם או במקום עבודתכם גם מהחלונות וגם מהקירות הפונים לאנטנה סלולרית הממוקמת בסמוך, אתם זקוקים למיגון על החלונות ועל הקירות גם יחד.
חבילת המיגון כוללת מיפוי רמות הקרינה באזורים השונים במבנה, בניית תוכנית מיגון בהתאם למיפוי רמות הקרינה וציפוי קירות וחלונות המבנה בחומרי המיגון הנזכרים לעיל. לבסוף יבוצע מיפוי רמות הקרינה שלאחר המיגון.
** עלות המיגון מחושבת על-פי שטח החלונות והקירות אותו נדרשים לצפות.

ישנן שתי שיטות מיגון בסיסיות מפני שדות מגנטיים בתדר רשת החשמל :(Hz50)

מיגון קרינה פסיבי  – הפחתת השדה המגנטי ע"י ביצוע מיסוך בין מקור השדה המגנטי לבין האזור בו אנו מעוניינים לצמצם את רמות השדה המגנטי . המיסוך יתבצע ע"י חומרים בעלי מוליכות חשמלית ואו מגנטית גבוהה מאד שיותקנו בתווך בין המקור לבין האזור עליו אנו רוצים להגן . סוג נוסף של מיגון פסיבי עושה שימוש בתילים מוליכים המותקנים בקרבת קווי תמסורת ויוצרים שדות מנוגדים כתוצאה מההשראה האלקטרומגנטית – פחות נפוץ .

מיגון קרינה אקטיבי –  הפחתת השדה המגנטי ע"י שימוש באמצעי חישה המנטרים את השדה המגנטי בסביבה המועדת למיגון כל הזמן ומפעילים משוב חשמלי בסלילי ביטול היוצרים שדות מנוגדים בתוך השטח הממוגן . על שיטה זו יינתן הסבר נרחב בהמשך .

בניית תוכנית מיגון

כאשר אתם חשופים לקרינה גבוהה במקום מגוריכם או במקום עבודתכם גם מהחלונות וגם מהקירות הפונים לאנטנה סלולרית הממוקמת בסמוך, אתם זקוקים למיגון על החלונות ועל הקירות גם יחד.

חבילת המיגון כוללת מיפוי רמות הקרינה באזורים השונים במבנה, בניית תכנית מיגון בהתאם למיפוי רמות הקרינה וציפוי קירות וחלונות המבנה בחומרי המיגון הנזכרים לעיל. לבסוף יבוצע מיפוי רמות הקרינה לאחר המיגון .